uluslararası ilişkiler – gsü sözlük
Öncelikle harika bir bölümdür; eylem özkaya, özlem ilban gibi sizi hayatınız boyunca destekleyecek ve her sorununuzda yardımınıza koşacak hocalarınız mevcuttur(HAYATI ZİNDAN EDEN HOCALAR DA MEVCUT!) bunun yanı sıra okumayın, okutturmayın. g*tünüzden kan alır. ''abi ya ben çok azimliyim hallederim'' gibi bir düşünceniz varsa değiştirin. okulun en zor olan iki bölümünden biridir(kendimce). herkes partilere akarken, ders çıkışlarında semt semt gezerken Rİ ÖĞRENCİLERİ ELLERİNDE MAKALELERLE SABAHLAR.

PS: GENÇLİĞİMİZİ YAKTINIZ GENÇLİĞİMİZİ
Galatasaray'ın en havalı bölümü. Gelsin diplomatlar, geçsin yazarlar, doktorlar. En fazla akademisyen çıkaran bölüm. Osman Ergül, Yusuf hoca, menent cazala ve Yeliz Kulalı bunlardan bazıları. Azcik zordur ?. (Sadece uyumuyorlar ve birde sosyal yasamlari yok o kadar) öğrencileri çok havalı, diğer bölümlere göre hocaları daha ünlü bir bölüm.
insana “uff lan ne bicim havalilar” dedirten bolum... keske dunyayi gsu uluslararasi iliskiler bolumu yonetse.
Ömür törpüsü bölümdür.akademisyenden çok özel sektöre pazarlamacı çıkarır.master'a fransaya gidip orada kalan mezunu da çoktur.bu bölüme gerçek üni hayatı beklemesin gelenler de ne yaşıyorlarsa hazırlıkta yaşasınlar sonra vakit kalmıyor