twitter – gsü sözlük
son zamanlarda iyice boku çıkmış, yeni facebook olma yolunda ilerleyen sosyal mecra. 2013-15 arası twitterı deli gibi özlüyorum

Gündem kısmı çöplüktür. Tweetleri okuyup partizanlığı, sığ bakış açılarını, bağnazlığı gördükçe sinirleriniz yerinden hoplar, samimi söylüyorum kafayı yersin kanka bak
eskiden gsü siyasetinin cayır cayır döndüğü mecra. hatta öğrenci grupları tweetlere etkileşim verenleri falan bulurdu, kimin nesi falan iyice incelerlerdi. 2013 seçimleri olduğunda o dönemin konseyine dair dedikodi tweetleri paylaşan, yer yer de tiye alan bir sayfa vardı (adını hatırlayamadım, bilenler dm). tabi o zamanlar yiğidin malı meydanda, kişisel profilimle ben bunların tweetlerine mention atıyorum, birbirimizi favlıyoruz falan, kaliteli ve troll bir iletişim içerisindeyiz. neyse bir süre sonra facebook'uma bir mesaj geldi. eski konseyin devamı olan gruptan biri benim twitter'daki o sayfayla iletişimimi görünce sayfa sahibini arkadaşım sanmış olacak ki "sizin kime çalıştığınızı biliyoruz, git ona söyle her yola başvuracağız" minvalinde bir mesaj atmıştı. sonra tabi cevabını alınca "pardon kardeş bir yanlış anlaşılma olmuş" moduna girmişti. zaten seçimi de kaybettiler. bu da böyle bir anımdır.

ha bir de gsü mama falan vardı, onlar apayrı bir dalga.
gün geçtikçe daha da katlanılmaz bir hale gelen sosyal medya platformu. insanların neyi komik bulduğuna, neye nasıl tepki verdiğine, dayak yeme riski bulunmayınca neleri nasıl söylediğine tanık olmak çıldırtıcı bir etkiye sahip. gerçek hayatta tanıdıklarınızı takip ettiğinizde bu etki katlanıyor, çevrenizi ve kendinizi sorguluyorsunuz. yine de söylediklerine değer verdiğiniz insanlardan haber almak ve gündemi takip etmek için en iyi platformdur, hatta ilki için şu anlık tek seçenektir.
Gezi olayları ile önemli bir mecra haline gelmiştir. 2015den sonra açılan hesaplar gereksizdir. Gündem kısmı boştur, bir etiketi merak eder girersin karşına bts çıkar.
Akım akım akım bıktığım ve topluca sessize alımlar yaptığım sosyal medya platformu. 7 yıldır sitedeyim valla son 2 senemiz çöp üstüne çöple geçti. Yine de köpeğiyim hshsjsjKaliteli birkaç hesap olmasa güzel mizah ürünü göremeyeceğiz.