tünel – gsü sözlük
Çırağan caddesinin altından geçen, gsü'nün iki yakasını birbirine bağlayan köprü nokta. ayrıca performans ödevlerinin sergilendiği nam-ı diğer (bkz:soma tüneli)
Asansöre yetişmek icin sürekli koşarak geçtiğim, gsü'nün Boğaz - kara bağlantısını sağlayan yer. İletişim bölümünün çalışmaları da burada sergilenir.
okulun fikrimce en çirkin görünümlü yeridir, inanılmaz soğuk ve üzücü bir havası vardır. tünel kullanmak yerine yiğit okur kapısından çıkıp yabancı diller binasının oradaki kapıdan girmek daha güzeldir.
eski Sovyet yapısı havası veren boğucu yer. insan bi el atar,renklendirir. çıkışında moskova-petersburg trenine bineceğim hissi veriyor.

Her daim soğuk olan gsü alt geçididir. Özellikle kışın dışarıda ön kantinde üşümediğim kadar kendilerini geçerken üşürdüm.
Birkaç graffiti dokunuşuyla sığınak havasından kurtulup insanın içini açabilecek hale getirilebilecek tüneldir
bir zamanlar duvarlarinda siyasi yazilarin ve stencil’lerin bulundugu, okulun kendine has bir havaya sahip nadir yerlerinden biri.
Yağmurdan kaçmak için hızlı hızlı girdiğim tünel soğuk rüzgarlarla karşıladı beni her zaman. Kışın soğuk yazın serindir ama içini renklerle ısıtmak lazım artık