tecavüzcü diye öldürülmüştü, masum çıktı! – gsü sözlük
türkiye'de yaşanmış acı bir olaydır. 13 yaşında bir kızın hamile kalması üzerine, kızın babasının 16 yaşındaki konuştuğu erkek arkadaşını öldürmesiyle olaylar zinciri başlamıştır. daha sonra yapılan test sonuçlarına göre, bebeğin 16 yaşındaki gençten olmadığı anlaşılmış, kızın babası ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmıştır. kızı kimin hamile bıraktığı ya da neden o masum çocuğa iftira attığı ise hala meçhul olaydır.
"Ey iman edenler size bir fasık haber getirirse,bilmeyerek bir topluluga zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.''( (bkz: Hucurat suresi ayet 6 )
Toplumumuzdaki peşin hüküm verme, adaletini kendi kesme ve çok düşünmeye gerek duymadan verilen abartılı tepkilerin mağdurlarındandır o çocuk. Daha kötüsü bunu silah olarak kullanıp "sana tecavüzcü derim hayatın kayar" "iftira atarım altından kalkamazsın" diyen birsürü insan müsvettesinin olmasıdır
Geçen sene maalesef bir avuç kendini bilmez kurul raporu ile tescillenmiş bir akıl hastalığı olan çocuğu bakışlarından rahatsız olup tacizci diye ismini yaymışlardı ve darp etmişlerdi. Bu gibi insanlar her yerde fakat gsü de görmek okuduğum okuldan utandırdı.