paul scholes – gsü sözlük
manchester united'ın (bkz:92 class) üyesi, bayrak futbolcusu. elbette manchester united gibi bir kulüpte birçok bayrak futbolcu olduğu için (bkz:ryan giggs) gibi gösterişli olanlarının biraz gölgesinde kalmıştır. buna rağmen ben dahil pek çok insan tarafından da ingiliz futbol tarihinin en underrated futbolcusu olduğu görüşü masaya konmuştur.
en büyük rakipleri sayılabilecek (bkz:frank lampard) 'ın 3, (bkz:steven gerrard) ın ise 0 adet premier lig şampiyonluğu varken scholes kariyerine 11 adet premier lig şampiyonluğu, 2 şampiyonlar ligi şampiyonluğu 2 dünya kulüpler şampiyonluğu ve 12 adet süt kupası sığdırmıştır. futbolun en acı hikayelerinden birisi olan (bkz:busby babes) hikayesinin baş kahramanı (bkz:bobby charlton) ise scholes'u "ingiltere'nin en süslü futbolcusu" olarak nitelendirmiştir. uzun pas konusunda eşi benzeri yüksek ihtimalle gelmeyecektir. gerrard ve pirlo romantiklerinin çok olduğu ülkemizde pek dillendirilmese de modern zamanların (bkz:iniesta) sonrası en iyi pasörüdür.
(bkz:salford fc) nin si falan kendisinin sanırım. onun haricinde de çok kötü bir teknik direktörlük kariyeri var, kariyer dersen tabi ona.