münazara kulübü – gsü sözlük
İçinde her telden insanın olduğu bir ortam. Biraz survivor havasında sene başından sonuna kim kalacak diye merak edilen bir süreci var. Sene sonuna kalanlar için büyük ödülden söz etmek ise pek mümkün değil. Büyük ödülden ziyade ömründen bir parça koymanı bekliyorlar. Bu sorunsallara rağmen okulun sayılı kulüplerinden diyebilirim. Neden mi? Çok eski çok kupası var çok insanı feleğinden geçirmiş. Diğer üni kulüpleri arasında ise Avrupa görmüş Gs tavrı vardır. Yani futbolun Gs'si ile münazaranın gs'si benzerdir. İlk üçtedirler ve Avrupa nadide başarı elde etmişlerdir.
Barınmak için size denileni yapmak zorunda olduğunuz kulüp. Bir önceki entry'de denildiği gibi devam etmek zorundasınızdır, ne olursa olsun anan baban ölse bile maça gideceksin! Turnuvalara mutlaka katılmanız gerekir katılmazsanız işi düzgünce öğrenemezsiniz ve gelişemezsiniz. Aşırı baskıcıdırlar ve münazara dendiğinde akan sular durur. Ama bu kulübe girip her maça ve turnuvaya gidip, maçlardan sonra hep onlarla vakit geçirirseniz de onlardan biri olursunuz ve çok sıkı bir dostluk kurarsınız. Ama bu normaldir çünkü sürekli beraber olduğunuz insanlarla elbette bu dostluğu kurarsınız. Gözümde tiyatro kulübüyle aynıdırlar, baskıcı, izole ama kendi aralarında derin bağları olan insan toplulukları.
kuralları katı bir kulüptür. Ama az olan nüfusuna rağmen hacimce kendinin 5 katı büyüklüğündeki diğer münazara kulüplerine toz attırması, her turnuvadan kupa veya dereceyle dönme başarısını biraz da buna borçlu(bkz:boyudeğilişlevi). Her düşünceden insan olmakla birlikte, kulübün formatı gereği herkes medenice ve samimice tartışır. Bu seneki başkanı da çok iyi bir insandır. Devamsızlık yapanlar wp grubundan bir gece ansızın topluca atılır fkdkldkdls
kendilerini dünyanın en demokrat insanları zanneden bir avuç insanın atama usulüyle başkan belirlenmesine ya da başkanlarının bir sözüyle üyelerin atılmasına ses çıkarmadığı bir tarikattır.
boş kulüp.

ego mastürbesi için biçilmiş kaftan. kulüpten insan attıklarında orgazm olduklarından eminim. belki kanıtlayabilirim de.