kitap önerisi – gsü sözlük
Karantina dönemini geçirirken çok çok olumlu olacağını düşündüğüm kitap tavsiyeleridir. Buraları yeşillendirirseniz mutlu edersiniz.
Mastera hazirlandigim su gunlerde Turk siyasi tarihini ilgileneiren kitaplardir. Mesela Kemal karpat, sina aksin, halil inalcik.
Puslu Kıtalar Atlası. Şahsi görüşüm Türk edebiyatının en iyi romanı olduğu yönünde. İhsan Oktay anar dünyasına açılan kapıdır. Kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Koku - patrick suskind
bir yazar olduğunuzu düşünün ve bir roman yazarken görme duyunuzu kullanarak romanda tasvir edeceğiniz her metayı şekli cismi yapıyı göz önüne sermek olacaktır
bu roman tarihte bir ilk olarak görme duyunuza değil koku repertuarınıza hitap eder ve içinde insan psikolojisine dair en iyi tespitleri ve aşkın en iyi tariflerinden birini bulursunuz
okuyan varsa yorumunu merak ediyorum yazabilirsiniz
jonathan strange ve bay norrell
iki büyücüyü konu alan harika bir roman. anlatımı da bir o kadar etkileyici. bir de içinde böyle küçük küçük bir sürü yan hikaye ve dipnot var, bu durum da kurguyu çok zengin kılıyor diye düşünüyorum.


“İngiltere'ye iki büyücü gelecek...”
“İlki benden korkacak, ikincisi beni görme özlemiyle yanacak, İlkini hırsızlar ve katiller yönetecek, ikincisi kendi yıkımında suç ortağı olacak,İlki kalbini karanlık bir ormanda karlar altına gömecek ama yine de sızladığını hissedecek,İkincisi en değerli varlığını düşmanının elinde görecek..."

"İlki hayatını yalnız geçirecek, kendi kendisinin gardiyanı olacak, İkincisi ıssız yollarda yürüyecek, başında fırtına, yüksek bir tepede karanlık bir kule arayacak..."
amat, suskunlar ve efrasiyab hikayeleri'ni okudum. Puslu Kıtalar Atlası'nın karikatür halide var elimde.