karantinada asla yapmamamız gerekenler – gsü sözlük
Tiktok indirmemeliyiz. Ne kadar sıkılırsanız sıkılın ama o aşamaya düşmeyin. El birliğiyle kurtulacağız
"karantinada melankoliden kurtulmanın yolları"

" salgın sonrası baş gösteren güvensizlik hissiye mücadele etme yöntemleri" "karantinada kişisel gelişim dndnfp" etc. gibi başlıkları olan içeriklere meyletmek
depresyona girememek.
girmek demiyorum dikkatinizi çekerim, girememek. karantina öncesi depresif eğilimlerim çok yüksekti, birkaç ayda bir kafayı yakardım. ama şimdi herkesin evde oturuyor olması içten içe iyi hissettiriyor galiba. herkesin dışarıda ellerinde çikolatalar püskevitler gülüp şakalaşması bana batıyormuş demek ki. sağlam bir depresyona girsem keyif alacaktım muhtemelen.
Kendimizi geliştirmek için bu kadar çaba sarf etmemeliyiz. Hızlı tüketmekten ziyade insan-çevre-toplum ilişkiniz üzerine düşünmelisiniz. Bu karantina dönemi her ne kadar bir felaket olsa da geri kalan hayatı karantina sonrası nasıl sürdürmemiz gerektiği için kaçırılmaması gereken bir fırsat aynı zamanda. Zaten şahsen kitapların , filmlerin, müziklerin bu kadar hızlı tüketilmesinin , üzerine hiç düşünülmeden yan araştırmalar yapmadan , anladıklarını yazmadan altını çizdiğiniz yerleri tekrar gözden geçirmeden , yitip dolu sanılan giden onca zamanın boşluğu elbette bir gün suratınıza çarpacaktır.
biriyle flörtleşmeye başlamak.

hayır halihazırda olan kişiye dayanırsınız yine ama insan o yeni heyecan ve arzuyla kendi kendini falan kemirir.