jean-yves badeau – gsü sözlük
hazırlık öğretmenliği yapan bir fransız.
Fransız olmasına rağmen fransa'yla, fransızlarla da çok rahat dalga geçebilmektedir. kendisinden çokça duyduğum "e ben fransız kaldım", "feministler çok çalıştı" gibi bazı klasikleşmiş espirileri de vardır. Ayrıca her yıl başında da öğrencilerine kendi tasarladığı takvimlerden verir. kısacası işini iyi yapan, cana yakın, çok bilgili bir adamdır.
tam bir beyefendidir. amacı öğrenciye fransızcayı sevdirmekse başarmıştır. ilk başlarda biraz çekindiğim, şimdilerdeyse karşılaşıp selamlaşmayı beklediğim güzel insan.
mükemmel bir kalbi var, yaşına rağmen gençlerin kafasını yakalayabilen bir hazırlık hocasıdır. kendisi okuldaki en hakkaniyetli fransızların başını çeker. onun dersinde eğlenmemek mümkün değildir, harika ötesi bir insandır.
son derece alçakgönüllü ve anlayışlı bir insandır, bugüne kadar tanıştığım pedagojik yönü en güçlü eğitimcilerden biridir. sıkıntılarla dolup taşabilecek hazırlık yılımı benim için en keyifli yıllarımdan biri haline getirmiştir, şansımdır. karşılaşsam da iki kelime muhabbet etsem diye gözlerim koridorlarda sık sık kendisini arar.
Dünyanın en yardımsever ve minnoş öğretmeni olmasının yanında. Sizin sınıfta kimle anlaşıp kimle kavgalı olduğunuzu anlayacak kadar da gözlemci ve ilgili bir hocadır Anlattığınız şeyleri unutmaz. Hiç egosu yoktur.
fransızcaya inanılmaz kısa bir sürede ısınmamda büyük rolü olan hazırlık öğretmeni. okulda daha iyi bir fransızca hocası bulunmadığına tamamen ikna olmuş durumdayım.
hazırlık hocamdır. kendisi çok iyi bir öğretmendir. işini ve öğrencisini çok ciddiye alır ve aynı cddiyeti kendisi de sizden bekler. iyi de türkçe bilir ama pek derslerde kullanmaz. ayrıca çok iyi bir isim hafızası vardır. yıllar sonra dahi öğrencilerine ismiyle hitap eder.
Çok iyi bir öğretmen, ama bundan da öte çok iyi bir insandır.
hazırlıkta öğrencisiydim. İlk gün kendisini gördüğümde bende yarattığı algı, tipik bir burnu büyük fransız olduğu yönündeydi. Emin olun Hayatımda bu kadar yanıldığım çok az örnek olmuştur. Bir kere dersinde her daim keyifli bir ortam olurdu, normalde derse sık katılmayan insanlar bile onun derslerinde söz alıp fransızca konuşmaya çalışırdı.
Hazırlık sınıfı bittikten sonraki fakülte yıllarım boyunca kendisini her gördüğümde yüzümde büyük bir gülümseme oluşurdu. Yıllar geçmesine rağmen eski öğrencilerini ismen hatırlar ve her daim zaman ayırmaya çalışır.