gsü’nün hocalarının kalifiye olmaması – gsü sözlük
Maalesef ben böyle düşünüyorum...hepsi fransız koleji mezunu olup fransa abuk gubuk bir üniversiteden mezun olduktan sonra hayattaki tek başarıları olan fransızca bilmeleri sayesinde kapağı gsü'ye atmışlardır.
Bence cogu hoca iibf icin konusuyorum, gayet de kalifiyedir ve alaninda gercekten iyi buna da sallamayin aq
katılmadığım bir tanımlamadır. en azından uluslararası ilişkiler bölümü hocalarının hepsi alanında uzman ve yeterli kişilerdir. konuya biraz ilginiz varsa, dersi biraz sevdiyseniz, bitirdiğinizde sayelerinde ciddi bir altyapınız oluşmuş demektir.
Kalifiye diyen arkadaşlar kaç tane hoca koç boun,sabancı yada avrupada ilk 200 de bir ünide lisans ya da yüksek lisans eğitimi aldı
bunu kim açtı diye bakayım dedim gandalf denen gereksiz açmış, yine aynı gereksiz argümanları sunuyor, fenalık geldi. Gsü de kalifiye olmayan hoca vardır, yok denilemez ama hepsi böyledir hiç denilemez. ufkumu açan, bana alanımda gereken şeyleri aktaran bir sürü hocam oldu. Bu gandalf hangi paralel evrende gsü'de okuyor anlamadım. Ama şöyle de bir gerçek var, hoca ne kadar kalifiye olursa olsun duvara laf anlatamazsın. Duvar olmayacaksın demek.
inkar edilemez bir gerceklik.
original poster’in maksadi beni hic ilgilendirmiyor, ama okulda boun, koc, hatta bilkent veya sabanci seviyesinde bir akademisyen gosterin, tchibo otomatindan bir yil boyunca kahve ismarliyorum.
gozlerinizi kapayip kulaklarinizi tikamaya calissaniz da gsu, turkiye’deki frankofon camianin kafasi pek calismayanlarinin can simidi olmaktan baska bir misyonu ustlenmiyor su an.
Başlık hangi hocaya ölçüt alınmış da açılmış acaba. Hocalar gayet kalifiye ve kaliteli. Uluslararası hocaları ile tanışmamışsınız belli. Sizin günlük hayatta izlediğiniz dizilerden, dinlediğiniz müziklerden, oynadığınız oyunlardan, politik sorular çıkarıp felsefi bakış açınızı geliştiriyorlar. Sordukları sorularla sizi ambole edip, sadece bilgi vermek değil entelektüel bireyler yetistirmeyi amaçlayan hocalardır.