gsü’de kulüpçülük – gsü sözlük
ik'sı, mk'sı, girisimcilik'i, muzik'i, iletisim'i, sokak hayvanlar'ı.. ile fazlaca (!) gorunse de maalesef bir elin parmagini asamayan etkinlikler silsilesine vesile olan aktivitedir. bunun sebebi insan profilinden ziyade, ogrenci sayisinin azligi sebebi ile sirketlerin sponsorluk butcelerini kullanmak icin bir numarali tercihlerinin gsu olmamasidir. yine aynı sebepten, etkinliklere katilimci bulmak da ayri bir derttir. zaten en buyuk salonun 220 kisi olabildigi bir ortamda, icinde organizasyon yapma aski ile yanip tutan her gencin bir sure sonra hevesi kacar, bu islerden sıtkını sıyırır.
he ama tum bunlara ragmen, okul hayatım ot gibi gecmesin diyen herkes bir kulupte yer almalıdır. tadı da farklıdır, dostlugu da, stresi de, ogrettikleri de, kriz yonetimi de.. derslerden daha cok sey katacagi muhakkaktır. deneyiniz, denetiniz.
gsu kitlesinin mainstream’e gobekten bagli moronlardan olusmasi nedeniyle hic gelismeyen, bu yuzden yillardir ik ve mk arasinda gidip gelen hadise.
cankiri karatekin universitesi’nde bile frp kulubu var lan, yuh size...
Zor bir iştir. Sorun kulüplerin etkinliklerinde değil, buna ilgi göstermeyen veya uzun süre tutunamayan öğrencilerdedir. Özellikle bu yıl talep iyice düştü. Yoksa okulda güzel şeyler de oluyor.
işletme kulübü - her şeye rağmen bir şekilde ayakta kalabilen tek kulüptür. Ama onlar bile kariyer etkinliklerine katılımcı öğrenci toplamakta zorlanıyor gibiler. Geçen seneki başkan bir enkaz bırakmıştı, bu senekiler iyi topladı.

mühendislik kulübü - bunlar da geçen sene iyi etkinlik yapıyordu ama bu yıl iyice partilere odaklandılar. Kariyer kulübü olma amacından biraz saptılar. Yaptıkları etkinlikleri de beceremediler.
uluslararası hukuk ve diplomasi kulübü - yönetimi her zaman kendi aralarındaki kavga haberleriyle duydum. Hitap ettikleri bölümler gsü'nün kalabalık bölümlerinden, ama yönetimi iyi değil, kendi arasında tutunamayan adamlar nasıl katılımcı toplasın.
girişimcilik kulübü - geçen senenin sonuna kadar iyiydiler, ama bu sene bunların da yönetimi sıçmış. Aslında etkinlikleri güzel ama çok parçalandılar.
iletişim kulübü - tamamen bölüme hitap eder olmuşlar. İletişim okuyanlar için güzel işler yapıyorlar.
sinema, tiyatro, müzik kulüpleri - bunları ayırt edemiyorum. Kendi içlerinde iyi takılıyorlar galiba. Battaniye de bunlardan birindeydi diye duymuştum.
vegan, eşcinsel ve solcu insanların kulüpleri - isimlerini bilmiyorum maalesef. Ama kitleleri belli. Bir adım öteye gidemezler.
bildim bileli ceket ilikleyip boş yapma üzerine kurulu bir mantığa sahiptir. cool görünüp cv süsleme sevdalılarının vazgeçilmezidir.