gsü’de bölümler arası geçiş – gsü sözlük
Bu olay başlı başına gsü'ye özgüdür. Ben daha benzerini duymadım. Gsü içerisinde de duymayanlar var diye düşündüğüm için bu konuyu aydınlatmak istedim.

Gsü'de hukuk okumanın tek yolu ilk yüze(bazen 150'ye) girmek değil. Siyaset Bilimi ya da uluslarası ilişkiler kazanıyorsunuz. Lisansın ilk senesi ortalama kasıyorsunuz. Sene sonunda bölüm kilidi açılıyor ve o efsane soru geliyor "hukuk'a geçmek ister miydin?" Böyle değil tam ama kilit açılıyor ve başvuru yaparsanız hukuk bölümüne geçmek için, gerekli işlemleri yapıp sizi geçiriyorlar. Hukuk sonrası ilk senenizde ise yaklaşık 14 ders alıyorsunuz. İlk seneden ve ikinci seneden müteşekkil derslerinizi alıyorsunuz ve verebilirseniz veriyorsunuz.

Bunun dışında sosyoloji'den aynı şekilde ilk lisans senenizin sonunda siyaset'e geçebiliyorsunuz. Yine aynı şekilde iletişimden de sosyolojiye.

Bu konu nasıl ortaya çıktı rivayetler var. Ben kesin durumu bilmiyorum ondan oraya girmiyorum ama bunu yapma şansı olup haberi olmayan kalsın istemedim. Zira okul sizi asla uyandırmazdı
Maalesef, her bolum için mümkün olan, ancak fransız edebiyatı okuyanlara olmayan, basimizi kel hissettiren uygulama
Gerçekliğe dönersek saplantılı hocalar yüzünden ortalama Kasmanın zor olduğu okulda 1. Olmak ya şans eseridir ya da...