gsü hukuk fakültesi – gsü sözlük
kendim de bu fakültenin üyesi olarak diyorum: bir avuç kendini bir şey zanneden, buraya geldiği için seçkinler tabakasına yükseldiğini düşünen, ea'da çok kolay ilk 100e girilmesine rağmen bunu aya çıkmış gibi bir başarı olarak lanse eden ösymliler ile birkaç inek hariç seviyesi onlardan da düşük olan fransız liselilerden oluşan küçük bir fakültedir. mezun olunca da çoğunluğu iyi bürolarda iyi maaşla modern köle olarak insanlığa bir fayda sunmazlar. not: evet, geldiğime pişmanım
yani genellemek ne kadar dogru bilemem ama ben hukuk fakultesinden zeki bir insanla hic karsilasmadim. zeki derken osym siralamasindan bahsetmiyorum tabii ki. genel kulturu, hayata bakisi vs baz aldim.
resmen okulun freak show bolumu. ders calismaktan beyni sulanmis, konusmayi beceremeyen, sosyal anksiyete sahibi ve ozguvensiz ne kadar tip varsa buraya toplanmis.
Geri zekalilar icin not: istisnalarla ilgilenmiyorum, istisna olabilirsiniz, umurumda degil. zirlamaya baslamayin lutfen o nedenle.
yukarıda ki yorumların bazıları makul olabilir (bölüm içinde olmak ve beğenmemek gibi) ama bazılarının çok çok çok haksız olduğunu düşünüyorum (bir üstteki) ne kadar hukuk fakültesinden eleman tanıyorsam hepsi algı kıran insanlar kültürel açıdan iyi beslenmiş yemesini, içmesini, gezmesini bilen keyifli insanlardır. ösym'de sınavın mantığını çözmüş buraya gelmiş ama hayatını da düzen içinde söndürmeyen insanların hepsiyle mi tanıştım yoksa gerçekten algılar biraz taraflı mı emin olamadım.
aslen hariciyeci yetiştirme fonksiyonuyla kurulmuş olsa da maalesef ki mezunlarının ciddi çoğunluğunun özel sektöre kölelik yaptığı doğrudur. yine de mezunları arasındaki akademisyen oranı dikkate değerdir. kanımca, öğrencilerin yeteneklerini değerlendirebilmesi ve özel sektöre mahkum olmadıklarının kendilerine anlatılabilmesi için daha ciddi bir oryantasyona tabi tutulmaları gerekmektedir.
akademisyen yetiştirme oranı çok yüksek olan fakülte. sadece bu bile eğitim seviyesinin ne denli yüksek olduğunu gösteriyor.
mezun olunca büyük bürolarda kölelik yapmaktan başka çaresi olmadığını düşünenler bu gerçeği kesinlikle unutmasın.