gsü de siyasetin prim yapmaması – gsü sözlük
Nereye gidersem gideyim gsü yü özletecek birkaç sebepten biri. Yaşasın apolitizm !
Edit: umarım başlık yanlış anlaşılmaz siyaset bölümüyle herhangi bir problemim yok.
evde siyaset yapmakla neredeyse ayni sey oldugu icin gerceklesen durum. iki uc ayda hemen hemen herkesle goz asinaligi kazandigin bir yerde, bir avuc kisinin arasinda siyaset yapmanin cok da buyuk bir anlami yok.

ama bu durum, maalesef okulu disariya karsi duyarsiz ve hatta odlek yapan etmenlerden de biri. sorsan herkes gender studies catlatiyor, grundrisse’yi okurken uyuyakaliyor...
Okulun en muhteşem özelliğidir. 20-25 yaş arası gençlerin hayatını daha renkli yaşaması gerekir siyasetin peşinde harap olması değil.
özellikle ülkemizde siyasetin her yerde olduğunu ve çelişkileri, saçmalıkları yüzünden baş ağrıtıcı bir niteliğe sahip olduğunu düşünürsek böyle olduğuna sevindiğim durumdur. Yeteri kadar tartışıyoruz, okulda da azıcık başımız rahat etsin
gsü'yü Türk üniversitelerinin norveç'i yapan durumdur. kendi okuduğum dönemde sadece bir eylem ve bir tartaklanma hadisesi hatırlıyorum. herkes yüz yüze bakıyor neticede, binlerce kişilik bir yer olsa gruplaşmalar daha kolay olurdu.
mükemmel ötesi durumdur. siyaset, bizlere 000 karşı bile olsa fikirlere saygı duyup düzgünce tartışmayı öğrenene kadar hiçbir yere girmemeli. günlük siyaset boş adam işidir.
Siyaset prim yapmıyor değil aslında siyaset okulumuzda kavga ya da soruna sebep olmuyordur onun doğrusu. okul mevcudunun az olmasının elbette payı var ancak bence insanların etkileşime geçebilecek yakınlıkta olması da kutuplaşma ve kaba siyaseti engelliyor.
Kaba siyasete ve olaylara tabiki karşıyım. Ama Türkiye gibi aktüel ve ciddi problemleri olan bir ülkede bu kayıtsızlığa tahammül edemiyorum. Hiçbişey s*kinde olmayan eğlenceden başını kaldırmayan öğrenciler. Bilmiyorum belki de ben radikal bir insanımdır ama bir yanda birilerinin canı acırken bu apolitizmin kötü bişey olduğunu düşünüyorum.