yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

5 + 8 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
gsusozlukcom gsusozluk
 • feriye

  /
  2
  sanırım sözlüğü taşıma sırasında silindiği için yeniden açtığım başlık. Bir gün tekrar dersten kaçıp gideceğimiz, gsü çevresindeki en güzel mekandır kendileri.
  Okulun yakın çevresinde gidilecek bir cafe olmasından dolayı tercih edilmesi bir yana kaliteli de bir mekandır. Burger ve pizzaları f/p olarak bayağı bir rakip elemiştir.
  Restuarantının kapısının önünden bile geçemeyen gsü öğrencilerini kafesinin uygun fiyatları ve öğrenci indirmiyle eğlendirir.içi ferah ve geniştir.
  Kafesi ders çalışmak için çok uygun olan ay içerisinde tatlı birçok etkinliğe ev sahipliği yapan yerdir. özellikle arkada bulunan mini konser alanında keyifli akşam geçirmek mümkündür
  derivatif anlamına gelir. feriye sarayları ise şehzadeler (bu kişiler padişah soyundan gelen ikincil kişiler olduğundan) için yapılmıştır. bir tanesi de gsü saray binasıdır.
  Fer osmanlıca'da dal Budak anlamına gelir. Osmanlı döneminde dolmabahçe ve Çırağan sarayında konaklayan hanedan nüfusunun artışı nedeniyle sultan sarayları da denilen feriye sarayları inşa edilmiştir. Günümüzde sırayla ziya kalkavan denizcilik lisesi, Galatasaray Üniversitesi ve Kabataş erkek lisesi olarak bilinen kurumlara ev sahipliği yapan Çırağan sarayının 3 feriye sarayı buna örnektir. (bkz:saray binası)