eski gsü yemekhanesi – gsü sözlük
gerçekten ayrı bir havası vardı. dümdüz bir beton değildi. yığma taştan yapılmıştı ve bölmeleri çok enteresandı. tam bir oyun haritası gibi her dönemeçten sonra yeni bir aralık ve masalar dizini ve her yer birbiriyle bağlantılı.
şu anda merkez öğrenci işleri (?) olarak kullanılan yerdir. dar ve uzun çatılı yolu ve yolun yarısında bulunan müzik kulübü odası vardı. belki fiziki koşulları şu andakinden daha kötüydü ama bir ruhu vardı.
Salata barı şu ankine göre daha büyük olan ancak girmenin de çıkmanın da işkence olduğu bir yerdi. Bir kere hazırlıklar çıktıktan sonra gelirsen (yani dersin saat 1'de bitiyorsa) en az yarım saat kuyruk bekliyordun. Ortadaki büyük kısmı nispeten rahattı ama yemekhaneye Girince soldaki oda gibi olan bölümler çok sıkışıktı. En önemlisi de çıkmaya çalışırken önce girişte kuyruk bekleyenleri eziyordun, sonra da ağaç dalları, demirler ve boruların üstünden geçerek medeniyete ulaşıyordun. Çekilecek çile değildi. Ayrıca kapıdaki para yükleme makinesi sürekli bozuluyordu.
Yeni yemekhaneyi hiç görmediğim için benim için hala eski olmayan yemekhanedir :) sahi nerede yenisi?

insanda le roi soleil’in, henry tudor’un, hatta kral arthur’un verdigi bir ziyafete katilmis hissi uyandiran essiz bir mekandi.

simdiki yemekhanede hic yemek yemedim, ama 2016’dan beri okula yapilan her sey gibi yemekhane bile starbucks’a benziyor.
bazen tavanından akan ne idiği belirsiz sıvıların çorba kasemize damladığı, arka kısmı dehlize benzeyen yemekhane. havaalanı lounge'ını andıran yıldız kafeterya'dan çok daha sıcak bir atmosfere sahipti yine de
Otantik bir havasının yanında taş duvarlarıyla göz doldururdu. yenisine göre soğuk olmasıyla birlikte orada yemek yiyince kendimizi önemli kişiler zannederdik. nerde o eski yemekhaneler!