en iyi erasmus şehirleri – gsü sözlük
Lyon. Fransa'nın üçüncü büyük şehridir. Geçinmek diğer sehirlere oranla daha rahattır, ayrıca Paris'in kalabalığı kaosu da görülmez. (bkz:Olympique lyonnais)
lyon guzel sehirdir , presque'ile denilen yer her zaman en sevdigim yer olmustur. Azar club in ortami çok sahanedir. çok iyi restorantlari barindirir bunyesinde ve guzel sinema salonlari vardir. paris kalabaligi asla yoktur ama bence istanbulda yasayan biri hiçbir yere kalabalik diyemeyecektir bendeniz gibi. havalimani artik uçus guzergahindan uzak diye mi bilmiyorum ama ucak biletleri pahalidir , marsilyadan almanizi tavsiye ederim. cote d'azur a yakindir ve havasi guzeldir genelde. nehir kenari ve nehir kenarindaki haftasonu aksamlari dunyanin hiçbiryerinde yoktur bence , essiz ve harika , yuzlerce insanla tanisabilir ve inanilmaz muhabbetler dondurursunuz.
Floransa. Fransızlardan ve Fransızca'dan azade rüye gibi bir veya iki dönem geçirirsiniz. Yüksek not almak kolaydır. Hocaları hem kaliteli hem de şeker gibi tatlı insanlardır. Şehrin özelliklerini güzelliklerini zaten tarih derslerinde öğrenmişsinizdir. Fakat biraz pahalıdır. Fransa'nın çoğu şehrine göre daha çok gideriniz olur. Ama o şehirlerin hepsinden de daha güzel bir deneyiminiz olur.