dwarf irish pub – gsü sözlük
butiğe çevirildiğini gördüğümde bende terk edilmiş hissi uyandıran anı kutum. (bkz: gsü'nün arka bahçesi)
Festival sonrası öğrencilerin kavimler halinde göç ettiği, Okul partilerinin biricik yuvası olmak suretiyle bünyesinde bircok öğrenciyi ağırlamış ikinci gsü'dür. (bkz:Tuvalet sırası)

spoiler: kapandı
canımız cücemiz, gsü ders sonrası, etkinlik sonrası bira mekanıydı. mutfağı hiçbir zaman lezzetli olmadı, çeşitli alkol yoktu fakat ortamı güzeldi. onlarca nargilecinin içinden sıyrılarak çıkmış bir cevherdi. birçok arkadaşlık burada temellenmiştir. küçücük tuvaletini bile özledim cücem. Nar modam diye Bi butik olmuşsun, karşına açılan barla eksikliğini gidermeye çalışıyoruz, olmuyo cücem..
gsü hayatınız boyunca yolunuz buraya düşmediyse, random masalarla muhabbet etmediyseniz, en kötüsünden bir sokak partisine yolunuz düşmediyse üzücü olmuş...
Ev arkadaşımın yaklaşık 3 yıl çalıştığı, ortaköyün öğrenciler için sembollerinden biri olduğu lokal bardır. Şu anda yerinde laika tiki bar vardır.
okula başlamadan yoklama vermeye başladığım ve sonraki yıllarda birçok kişi gibi sayısız iyi kötü anımın olduğu hatta bir dönem çalıştığım ve kapanmasının içimde bir şeyleri sızlattığı eski barımız... eski irish'i özledik.