dt2 – gsü sözlük
ortaköylü gsü halkı için okul servisi gibidir. Bir kere bu rahatlığa alıştınız mı bırakamazsınız. Kendisi bir dönem sabah derslerine yetişmemi sağlamıştır. Bir de DT1 var, yanlışlıkla binersiniz söve söve inersiniz.
okuldan beşiktaşa gitmek için kullanılan naçizane otobüs lakin yağmurlu havalarda tıklım tıklım olur, camla insanlar arasında iki tost ekmeğinin arasında erimiş peynir gibi kalakalırsınız
Dt serisi en sevdiğim seri kendisi sayesinde okulun önünden evimin önüne tek vasıta ile gidebildiğim mükemmel araç
Akşam saatlerinde bu otobüsle beşiktaş'tan Ortaköy yönüne doğru gidiyorsanız gsü durağından sonrasına yürüyerek devam etmelisiniz.
dt1 ile çok karıştırılan otobüs hattıdır. Dt2'nin güzergahı vadi'den başlar sırasıyla ortaköy, beşiktaş, taksim, mecidiyeköy, gayrettepe, levent ve ulus gibi merkezlerden geçer ve portakal yokuşu'ndan ortaköy'e inerek vadi'ye geri döner. Anlayacağınız dt2 beşiktaş'tan ortaköy'e gitmez yani okuldan ya da beşiktaş'tan ortaköy'e yürümeye üşenirseniz dt1 kullanmanız gerekir.
(edit: beşiktaş'tan ortaköy'e kısa yoldan gitmez. Vaktiniz varsa okulun önünden binin trafik varsa 3-4 saate ortaköy'de olursunuz en iyi ihtimalle)
Dt1 le sürekli olarak karistirmam sebebiyle bir türlü okula ulasamadigim otobüs numarası her defasında gözümü bir açıyorum "Elmadağ" ,"Ali Sami yen " gibi duraklar anons ediliyor. ( Tamamen kendi iq yetersizligim sanırım )