delf b2 vs dalf c1 – gsü sözlük
hazırlığı iyi kötü bitirdik de emeklerimiz boşa gitmesin düşüncesiyle yöneldiğimiz ikilem. ömür boyu geçerlilik (en azından şimdilik) durumu da işe ayrı bir gerilim katıyor.mevcut seviyeyi koruyarak, kasmadan sakince b2 belgesini kenara koyup ileride değer kaybetmesin diye dua etmek mi?yoksa bütün yaz fransızca kasıp, sınırdan da olsa bir dalf c1 belgesi alıp tasasızca yaşamaya devam etmek mi?
B2'yi bile geçmekte zorlanan gsü öğrencisi hazırlığı bitirdiği yaz c1'i geçemez diye dusunmekteyim. C1 cok farkli, kendin calismanin asla yetmedigi cok daha akademik bir fransizca isteyen bir sinav (her bolumde olan 1.sinif fr yontem konferansi dersi c1'e yonelik diyebilirim)

hazırlığı yeni bitirmiş bir öğrenci olarak b2'yi rahatlıkla vereceğimi düşünmekteyim. ancak c1'i halihazırda verebilir miyim, vermek için daha ne kadar çalışmam gerekir hiçbir fikrim yok. ikinci defa girerek daha yüksek bir puan almak mümkün olmadığından şansımı boşa harcamak istemiyorum. şu anki planım ilk önce b2'ye girip sonucuma göre c1'e hazırlanmak. iyi bir strateji midir?