bilgisayar mühendisliği – gsü sözlük
gsü'de olan bir bölüm. ancak ne öğrencilerine ne de mezunlarına ulaşmak kolay değil. garip bir şekilde burayı buldum. birkaç sorum var; cevaplarsanız çok mutlu olurum.

durumum şöyle: boğaziçi eğitim fakültesinden mezunum. uzundur bilgisayar mühendisliği sevdası düştü ve okumaya karar verdim. ilk aklıma gelen okul tabii ki eski okulum olan boğaziçi ama düşünce okuldan alacağım bir ton şeyi almış durumdayım. tekrardan aynı okula gitme fikri pek mantıklı gelmedi. sonra gsü aklıma geldi ama işte bilgi edinmek imkansız gibi. ancak hayal kırıklığına uğramamak adına emin olmak istiyorum.
gsü bilgisayar mühendisliği bana şunları sağlayabilir mi?
- iyi bir matematik eğitimi.

- kaliteli, öğrenci merkezli düşünen, adil, ders planını kurgulayabilmiş ve onu yönetebilen akademisyen,

- derslerin kaliteli olması,
- rahatça oturup ders çalışabileceğim kütüphane,
- yabancı okul olmanın getirdiği burs, değişim başka imkanlar,
inanın kampüs, çim, havuz gibi dertlerim yok. dersim bitince okuldan hemen ayrılacağım zaten. bunlar göz önünde bulundurulduğunda hayal kırıklığına uğrar mıyım? yoksa hiç riske girmeden kalitesinden emin olduğum boğaziçi'ne mi gideyim?
p.s ingilizce ve almancam iyi seviyede. fransızca öğrenmekte zorluk çekeceğimi düşünmüyorum. ama bazı şeylerde türk hocaların türkçe ders anlattığı söylendi. doğru mudur?

Bölümdeki en ağır ve en uzun saatli dersler matematik dersleridir ve genellikle Fransız hocalar verir. Bence çok iyi bir matematik eğitimi olmasına karşın bir yerden sonra öğrenmekten çok geçme derdi yüzünden pek de bir şey öğrenememek mümkün. Programlama dersleri oldukça iyi. Bölüm sadece programlamadan ibaret değil elbette. Donanım dersleri de fena sayılmaz ancak çok uygulama şansın olmayabilir. Mezunları yurt-içinde dışında rahatlıkla çalışabiliyor. Boğaziçi bilgisayar ile karşılaştırılamaz elbette.