yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

5 + 17 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
gsusozlukcom gsusozluk
 • au service de la france

  başrolünde (bkz:osmosis) den tanıyabileceğiniz (bkz:hugo becker) in bulunduğu fransız ajan komedisi. André Merlaux isimli karakterimizin, 1960'lı yıllarda, henüz soğuz savaşın doruk noktalarındayken, fransız gizli servisinde stajyerliğe kabul edilmesi ile başlıyor dizi. karakterlerden ve konudan bir nebze bahsetmek gerekirse;


  André Merlaux: genç ve tecrübesiz stajyer. özellikle ilk sezon kendisi üzerinde dönüyor.


  jacquard: fransız gizli servisinin cezayir sorumlusu. (bkz:L'Algérie c'est la france) diye bir (bkz:catchphrase) sahibidir.


  calot: servisin almanya, moskova, kısaca soğuk savaş sorumlusu. 4'e bölünmüş berlin'de ve komünizmin doruklarındaki moskova topraklarına yaşadığı maceralar insanı krizlere sokar.


  moulinier: afrika sorumlusu. cumhurbaşkanlarını belirleme ve özgürlük isteyen milletleri pışpışlama gibi bir misyonu bulunmakta.


  savaş sonrası fransa, bolca (bkz:de gaulle) ) , kennedy, fransız gevşekliği, cezayir bağımsızlık referandumu, quebecliler, soğuk savaş ve mossad gibi pek çok unsur içerir.


  muazzam bir kara komedi. tarz olarak (bkz:the office) (bkz:after life) (*) (*) gibi benzetmeler yapılabilir. özellikle yakın tarihe ilgi duyuyorsanız bu dizinin netflixte izlenebilecek en iyi fransızca şey olduğu görüşündeyim, naçizane. fransızca dizi seven sevmeyen tüm dostlara önerilir, fransızca dizi izlemeyi sevdirebilecek yegane şeydir zira kendisi.
  yakın tarihin ilginç ayrıntılarına sık sık gönderme yapan ve yan taraftan ufak ufak google açtıran dizidir. çeşitli direniş örgütlerinin nasıl kurulduğuna dair anekdotları harikadır. işbu başlık yazara bu diziyi yeniden izletecektir.